1. Tavaszi Tárlat

A Salgótarjáni Tavaszi Tárlatot 1979-ben rendezte meg először a Nógrádi Történeti Múzeum. Az intézmény, – mely 2013-tól a Dornyay Béla Múzeum nevet viseli – az évek során tudatosan törekedett arra, hogy e fontos rendezvényét megőrizze. Ezért is válhatott a kiállítás Salgótarján kulturális életének kiemelkedő jelentőségű programjává, a város tavaszi programsorozatának, a Tarjáni Tavasznak meghatározó eseményévé.

A tárlatra, melyet a múzeum az 1990-es évektől két évente rendez, idén 34. alkalommal kerül sor.

A 34. Salgótarjáni Tavaszi Tárlat ünnepélyes megnyitója 2017. május 27-én 11 órakor volt a Dornyay Béla Múzeumban. Az eseményen Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzatának Nagydíja mellett több díjat is átadtak.