/Hírek

Adventi családi nap a múzeumban

2017. december 9-én adventi családi nap volt a Dornyay Béla Múzeumban, melynek keretében a résztvevők üvegből készült mécsestartót festettek.

Nagy Iván Honismereti Pályázat 2017 – díjátadó

Nagy Iván Honismereti Pályázat 2017 Eredmények Történelem témakör: I. (nem került kiosztásra) II. Dr. Baráthi Ottó / Nagy Nándor / Praznovszky Miklós Ferenc III. Juhász László Különdíj: Tóthné Unghy Ilona / Praznovszky Miklós Ferenc Könyvjutalom: Kovács Istvánné Maczkó Ilona Művelődéstörténet témakör: I. Nagy László II. Osgyáni Lajosné / Dr. Kúti István III. Praznovszky Miklós Ferenc [...]

Lucától Aprószentekig

2017. december 5-én múzeumunkba látogatott a Mackóvár óvoda néhány óvodása és részt vett adventi programunkon, melyen megismerkedtek az adventi palóc népszokásokkal és kézműves foglalkozás keretében képeslapot készítettek.

Ünnepi nyitvatartás

Adventi családi nap a múzeumban

Filmbemutató a Dornyay Béla Múzeumban

2017. november 27-én mutattuk be Shah Timor: A csillag-igazgató vén remete - Balázs János művészete című filmjét. A bemutatót követően a film készítőivel és szereplőivel Tarnócziné Máté Melinda beszélgetett.

Karácsonyi ajánló

A Madách Gimnázium vendégei voltunk

2017. november 16-án a Dornyay Béla Múzeum is részt vett a Salgótarjáni Madách Imre Gimnázium pályaorientációs napján, ahol a 9. évfolyamosoknak mutattuk be az intézmény tevékenységét és munkatársait.

Kazári elsősöknél járt az “Utazó múzeum”

Az "Utazó múzeum" 2017. november 9-én a kazári Aba Sámuel Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola első osztályába látogatott el. A gyerekek kiválóan megoldották a játékos feladatokat és jutalmul, névre szóló oklevelet kaptak.

Pincétől a padlásig

2017. október 27-én a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében muzeológusok és gyűjteménykezelők vezetésével számos óvodás és iskolás nézte végig a Dornyay Béla Múzeumot pincétől a padlásig.

Load More Posts