Szakmai beszámoló

A megvásárolt műtárgy bemutatása, a nyilvántartásba vétel során kapott leltári szám feltüntetésével

2014-ben civil kezdeményezésre, vasútbarát lokálpatrióták felvetésének eleget téve a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeum (DBM) felvállalta a település ipartörténetében jelentős szerepet betöltő A21-052 pályaszámú tolatómozdony megmentését, a nagyközönség számára történő bemutathatóságának előkészítését. Ennek során a DBM a Nemzeti Kulturális Alapnál nyert pályázati forrásból megvásárolta a járművet, ami a kihelyezés, illetve a helyi vasutasok által végzett felújítást követően a DBM MT 2016.2.1 leltári számon került a múzeum gyűjteményébe. A mozdonyt 2016. június 25-én a Múzeumok Éjszakáján Salgótarján Főtéri vasútállomásán adtuk át a nagyközönségnek….

A teljes Szakmai beszámoló az alábbi linkekről tölthető le PDF és DOCX formátumban

Szakmai beszámoló – M 033 típusú M 28 sorozatú, A 21-052 pályaszámú, normál nyomtávú dízel-mechanikus mozdony megvásárlásáról (PDF)

Szakmai beszámoló – M 033 típusú M 28 sorozatú, A 21-052 pályaszámú, normál nyomtávú dízel-mechanikus mozdony megvásárlásáról (DOCX)