Dornyay Arcai: Hrúzné Bácskai Valéria

Hrúzné Bácskai Valéria

Hrúzné Bácskai Valéria, múzeumi informatikus 17 éve dolgozik a múzeumban.

Kedvenc műtárgya a Mihályfi-gyűjtemény egyik darabja, Ferenczy Noémi Anya gyermekkel című festménye.

Valcsi három gyermek édesanyja, nem volt kérdés számára, hogy azt a képet választja, amely neki a szeretetet, törődést, nyugalmat sugározza. Ő maga azt vallja, "egy szál virággal, vagy egy mosollyal is tud a gyermek örömet szerezni az anyukájának, sosem kellenek nagy dolgok ahhoz, hogy boldog legyen az életünk, hisz ha gyerekünk van, akkor mindenünk van".

Ferenczy Noémi pauszpapíron létrehozott akvarellje a sajátos anyaghasználat miatt textilszerű hatást kelt. A művész a magyar kárpitművészet kiemelkedő alkotója. Anya gyermekkel című akvarellje témája miatt igen népszerű a látogatók körében, egyúttal bepillantást enged a gobelinkészítés folyamatának kezdeti szakaszába, hiszen az alkotás egy falikárpithoz készített vázlat.