12. Hungaricana – Horváth István idézet
Az elmúlt napokban Dr. Dornyay Bélára, a tudós polihisztorra emlékeztünk, akinek városunk a múzeumot köszönheti.
11. Útibeszámoló a Dornyay Béla Emlékútról
E beszámoló szerzője az DBE első teljesítője volt, és az 1. számú igazolófüzet büszke tulajdonosának mondhatja magát. Akkor egyedül és egyben járta végig a teljes útvonalat.
10. Dornyay Béla Emlékút a Bakony varázslatos tájain
A Dornyay Béla Emlékút egy jelvényszerző túramozgalom a Bakonyban, jelzése a sárga sáv, hossza mintegy 53 km.
8. Frics Gyula visszaemlékezés – cserkészcsapat
Az 1990-es években az újjáéledő cserkészmozgalom keretében Salgótarjánban is megalakult egy cserkészcsapat, mely Dornyay Béla nevét vette fel.
7. Frics Gyula visszaemlékezés – kirándulás
Frics Gyula, későbbi műemlékvédelmi szakmérnök egy ízben, 1964-ben együtt kirándult Dornyay Bélával. Gyuszi bácsi így emlékszik erre a napra.
6. Dornyay Turistaház
A menedékház létrejöttének egyik legnagyobb támogatója, átadása után egyik leggyakoribb látogatója maga Dornyay Béla volt.
5. Dornyay Béla és Fayl Frigyes képeslapjai
Dornyay Béla Salgótarjánban igaz barátra talált a rajztanár-festőművész Fayl Frigyes személyében.
4. Idézetek Dornyay Bélától
Dornyay Béla rengeteget írt. Írásait nem kizárólag kiadásra szánta, tapasztalatait, megfigyeléseit, kutatásainak eredményeit, jegyezte le.
3. Múzeumalapítás
A Dornyay Béla számtalan, salgótarjáni tevékenysége között a legfontosabb a fotón látható okirathoz köthető. Múzeumunk számára minden ezzel kezdődött.
2. Dornyay Béla salgótarjáni tevékenysége
Salgótarján városáról több fontos adatot gyűjtött, melyeket többek között a Salgótarjáni és a Karancs-Medves-vidék részletes kalauza címmel jelent meg 1929-ben.
1. „Honismerettel – honszeretethez!”
A tudós, polihisztor, honismertető, múzeumalapító és igazgató, helytörténész és kutató sokak számára egyszerűen csak „tanár úr” volt.