A Magyar Régészeti és Művészettörténeti Társulat 2016. évi vándorgyűlése Nógrád megyében, 2016. május 19–20–21. (csütörtök–szombat)

Május 19. – Dornyay Béla Múzeum

14.15 Salgótarján, Dornyay Béla Múzeum
Kiskonferencia régészeti és művészettörténeti előadásokkal:

• Bevezető: Shah Gabriella igazgató, művészettörténész
  • Régészeti kutatások Északkelet-Magyarországon. Poszterkiállítás, bemutatja Zandler Krisztián (30 perc)
  • Zandler Krisztián: Régészeti kutatások a paleolitikumtól a kora újkorig Nógrád megyében (2009–2015) (20 perc)
  • Mordovin Maxim: Középkori lelőhelyek kutatása Nógrád megyében az elmúlt években (20 perc)
  • Peák Ildikó: „Visszatérsz-é hosszú utadról még, Hozol-é magaddal virágot, violát?” A Nő megjelenítése Gulácsy Lajos művészetében néhány, a Dornyay Béla Múzeum tulajdonában lévő alkotás segítségével (20 perc)

15.45 Kávészünet
16.00–18.00 Tárlatvezetések

• A művésznek gyönyörűség a látás – Mihályfi –gyűjtemény (vezeti K. Peák Ildikó)

Időszakos kiállítások:

• Süsü, Böbe baba és a többiek – Lévai Sándor bábtervező kiállítása (vezeti: Shah Gabriella)
  • Virágszirmok, madárszárnyak – Meidzsi kori japán fametszetek (vezeti: Baráth Anita Carmen)
  • Üvegváros (tanulmányi raktár): bemutatja Balogh Zoltán
  • Domonkos Imre tárlatvezetése a Bányászati Kiállítóhelyen