Ér(in)tsd meg a vároST: játékosan tanít az interaktív fal
Április 28-án Salgótarjánban a Dornyay Béla Múzeumban átadták az Ér(in)tsd meg a vároST elnevezésű játékos interaktív falat
Nógrád megyei komplex művészeti verseny
Március 1-jén került sor a salgótarjáni Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett Nógrád megyei komplex művészeti versenyre.
Így telt nálunk a Múzeumok Őszi Fesztiválja
Így telt nálunk a Múzeumok Őszi Fesztiválja. Programok a Dornyay Béla Múzeumban és a Bányászati Kiállítóhelyen 2021-ben
Ezt nézd meg! fotópályázat díjazottjai
A Múzeumok Őszi Fesztiváljának egyik programjaként jött létre az Ezt nézd meg! című fotópályázat. Díjazottak:
Így telt nálunk a Múzeumok Éjszakája
2021-ben végre újra lehetőségünk nyílt a legnagyobb országos múzeumi rendezvény, a Múzeumok Éjszakája megtartására.
Javában zajlik a Múzeumok Őszi Fesztiválja
Javában zajlik a Múzeumok Őszi Fesztiválja, melynek keretében múzeumunk is több érdekes, színvonalas programot szervezett.
Táborozni mindig jó, de múzeumban táborozni még jobb!
Egy múzeumi tábor a klasszikusan táborozást jelentő tevékenységek mellett speciális elfoglaltságokkal gazdagíthatja a gyerekek programjait.
Régészeti játék – Nyertesek
Köszönjük, hogy ilyen sokan részt vettetek a Dornyay Béla Múzeum Régészeti Rejtélyek című játékában. A szerencsére bíztuk, hogy ki nyerje a múzeum ajándékcsomagját.
Lépj be a képbe 2.
Új játékunkban arra invitálunk, hogy öltözz be, jelenítsd meg a múzeum oldalán megosztott festményen látható személyt vagy jelenetet, majd posztold ki a fotót kommentben az eredeti képpel együtt a múzeum facebook oldalán!
Lépj be a képbe! – Új online játék
Lépj be a képbe! Új játékra invitáljuk a festészetet kedvelőket! Legyél te magad a műalkotás, lépj be a képbe, keltsd életre kedvenc festményed!
Règèszeti játèk 12. nap
Ez év tavaszán Érsekvadkert határában a várkeresés során régészeink találtak egy helyet, ahol mindannyian érezték, hogy valami megbújik a föld alatt.
Régészeti játék 11. nap
A szelvényt az épület közvetlen előterében, a déli és nyugati falazata mellett, attól nagyjából 1-1,5 méterre nyitottuk meg. Az L-alakú szelvény keleti felén, az épület legfiatalabb hozzátoldása előtt csak újkori és modern beásásokat találtunk
Régészeti játék 10. nap
A 2005-2006-os évben különleges leletre bukkantak a régészek megyénk egy településének határában.
Régészeti játék 9. nap
Krisztus előtt 3600 és 2800 között a Fekete-erdő és a Fekete-tenger közötti hatalmas területen terjedt el az a későrézkori kultúr-komplexum, melynek kutatása éppen a mi vidékünkön, az északkelet-magyarországi régióban élt a legtovább.
Régészeti játék 8. nap
Egy 1960-ban végzett feltárás során a régészek a salgótarjáni Pécs-kőn késő rézkori (Baden-kultúra) és kora bronzkori (Makó-kultúra) leleteket ástak ki.
Régészeti játék 7. nap
2020 tavaszán a múzeum régészei Érsekvadkert határában találták ezt a pénzérmét. Melyik századból származik?
Régészeti játék 6. nap
A múzeum régészei és az önkéntes leletfelderítők a közelmúltban egy ásatáson egy kisborjú csontvázára bukkantak.
Régészeti játék 5.nap
A Kacsics nemzetség vagy Kácsik nemzetség régi magyar nemzetség, amelynek ősi birtoka a Nógrád vármegyei szécsényi uradalom volt az Ipoly mentén.
Régészeti játék 4. nap
2020 tavaszán a Dornyay Béla Múzeum régészei Érsekvadkerten keresték egy lehetséges vár nyomait. A kutatás során ezt a kincset találták a felderítők.
Régészeti játék 3. nap
Hazánkban Vértesszőlősön, a Budapesttől Bécsbe vezető autóúttól nem messze, egy régi bányában a földből állatcsontok, kőből pattintott szerszámok és gyermekfogak kerültek elő.