Home Események Szín, zene tánc – Válogatás a Mihályfi-gyűjtemény alkotásaiból (2022.03.31-ig)

dátum

2021. okt 05. - 2022. márc 31.
Ongoing...

időpont

Cimkék

Családi program,
Szabadidős program

Szín, zene tánc – Válogatás a Mihályfi-gyűjtemény alkotásaiból (2022.03.31-ig)

Szín, zene tánc – Válogatás a Mihályfi-gyűjtemény alkotásaiból.

Képtárunkban időről időre más-más téma köré csoportosítva mutatjuk be azt a gazdag képzőművészeti anyagot, melyet a múzeumban őrzünk. Elsődlegesen a Mihályfi-gyűjtemény bemutatására jött létre 2006-ban a Képtár, melyet 2014-ben megújítottunk, s az állandó kiálltást felváltottuk időszaki kiállításokra, hogy minél több alkotást be tudjunk mutatni a nagyközönségnek. Jelen válogatás az idei Múzeumok Őszi Fesztiváljában központilag meghatározott téma, a múzeumi harmónia köré épül. A művészet története során felsorolni sem lehet, hogy hány és hány művészt ihletett meg a zene. Egy-egy kép témája lehetett egy hangszer, egy zenemű, vagy az abból eredő érzés, vagy a tánc. Kiállításunkban ezt a sokféleséget mutatjuk be.